De winkel in Zweden


Wij hebben natuurlijk nog niet zo heel veel ervaring met winkelen in Zweden. Meestal gaan we naar de winkel die hier 600 m. vandaan ligt. Dat is een Co-op. De winkel is gevestigd in een oud zweeds gebouw
winkel 001
De voorkant ziet er zo uit:winkel 005
Leo staat net op punt om naar binnen te gaan.
Er is nog een Super Co-op in de volgende wijk. Dat is ongeveer 10 minuten fietsen of drie minuten met de auto en 7 minuten auto halen. Daar hebben ze een grote versafdeling met vis, vlees, vleeswaren, kaas, alle soorten groente en fruit die je je maar kan bedenken en een saladebar, zoals je die weleens in grote Amerikaanse supermarkten ziet. Bovendien is er een megagrote diepvriesafdeling. Een andere winkelketen is ICA. Die schijnt ook goed te zijn. Wij kochten er wel als we met vakantie waren, maar hier zit er geen in de buurt. Het schijnt dat de Co-op een van de duurdere winkels is. Hier is ook Lidl, maar daar ga ik tegenwoordig alleen naar toe als ik in Puttershoek ben. Verschillende mensen hebben gevraagd hoe het met de prijzen zit in Zweden. Vroeger was Zweden schreeuwend duur, maar door de waardevermindering van de Zweedse Kroon, zullen de prijzen elkaar nu niet veel ontlopen. Wat erg goedkoop is, is ruimte en hout. Ik maak nog een post over het huis dat we vandaag gezien hebben, maar nu even over de levensmiddelen. Ik heb wat bonnetjes gespaard de afgelopen weken en ik heb ook twee bonnen van Nederlandse boodschappen. Ik weet niet van alles wat het ook in Nederland kost, maar hier komt dan wat. De prijzen zijn in Zweedse kroon en je moet alles door 10 delen en dan is het nog iets goedkoper(de Euro staat op 10.3 Kroon):
1 liter Eco melk: SEK 9.20
1 liter vanilleyoghurt: SEK 21.90
6 free range eieren: SEK 12.95
2 kg. volkorenmeel: SEK 21.90
500 gr. koekjes in trommeltje: SEK 14.90
500 gr. roomboter gezouten: SEK26.90
6 flesjes Sprite 1/2 liter: SEK 39.90
Daim : SEK4.50
Bloemkool per kilo: SEK10.90
kiwi, 3 stuks: SEK 5.90
250gr. cherrytomaten: SEK24.90
twee grote puntpaprika’s: SEK 14.90
perssinaasappelen per kg.: SEK19.90
Minneola’s per kg.: SEK 28.90
Meloen guadeloupe per kg.: SEK 24.90
Nectarine per kg.: SEK 19.90, ook wel SEK 14.90
wite druiven per kg.: SEK 24.90
10 grillworstjes(knakworstjes zonder vel): SEK 17.90
mager rundgehakt, 400 gr.: SEK 37.70
10 kipcarbonades: SEK 42.90
verse lange knakworst, 12 st.: SEK 16.50
gravadlax in plakken 200gr.: SEK 53.50
grote garnalen in de schil per kg. SEK 69.90
wc-reiniger citroen: SEK 24.50
afvalzakjes 20 l.: SEK 21.50
diepvrieszakjes 3l.: SEK 19.00
Diesel auto per liter: SEK 11.54
Verder heb ik mortadelle, pastrami en andere soorten broodbeleg gekocht, maar op de bon staat niet de hoeveelheid.Als ik er vanuit ga, dat het 100 gr. is, dan kost een ons meestal SEK17.90
Je ziet het; het is niet wereldschokkend duur. Graag zou ik van iemand de nederlandse prijzen horen. Mijn inschatting is dat vlees en vis goedkoper is, dat groente en fruit ongeveer gelijk zijn en dat meel duurder is, zoiets. Voor de prijzen van levensmiddelen hoef je Zweden tegenwoordig echt niet meer te mijden.
Alleen de planten zijn schrikbarend duur! Ik heb voor een vriend een stephanotus gekocht in een rode aarden pot met een schotel. De Stephanotus was SEK 205,00! de pot met schotel was SEK27,00, dus dat is niks.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s